Okolí

Lipenské přehradní jezero je 42 km dlouhé a 8 km široké. Leží v nadmořské výšce 725 m n. m. Nedaleko Lipna se nachází Schwarzenberský plavební kanál, staré vodní dílo Šumavy, kolem kterého vede cyklotrasa.

První písemná zmínka o Horní Plané je z roku 1332. V roce 1349 byla Horní Planá císařem Karlem IV. povýšena na městys.

HOUBAŘENÍ

Okolí Horní Plané nabízí ideální podmínky pro houbaření. Šumavské lesy jsou opravdovým rájem pro houbaře. Vzhledem k tomu, že v okolí nestojí žádné průmyslové podniky, není lesní půda znečištěná. Houby rostou v jakoukoliv roční dobu. Ta pravá houbařská sezóna však začíná na sklonku léta a trvá celý podzim. Najdete zde hřiby praváky, suchohřiby, hřiby kováře, spoustu lišek masáky, křemenáče, kozáky a další skvosty.


RYBAŘENÍ

Lipno je významnou lokalitou pro rekreační pobyt u vody a sportovní rybolov. Na jaře nabízí bohaté možnosti rybaření. Rybaření je s Jihočeským regionem spojeno již od nepaměti. I k přehradě Lipno se každoročně sjíždí mnoho českých i rakouských rybářů a nezřídka kdy se jim podaří chytit opravdu kapitální úlovek. V Horní Plané lze také zakoupit hostovací povolenku k rybolovu. Možnost rybaření nabízejí i soukromé rybníky v okolí.


CYKLOTURISTIKA

Horní Planá se pyšní rozsáhlou sítí cyklo-stezek a je napojena na Šumavskou magistrálu. Díky poloze uvnitř Národního parku Šumava a blízkosti Vojenského prostoru Boletice nabízí jízdu panenskou přírodou, s krásným jezerem a množstvím okouzlujících vyhlídek do krajiny s malebnými zákoutími. Nejnovější cyklotrasa lemuje vodní plochu Lipna od pláže v Horní Plané do Hor a a napojuje se na stávající stezku až do Nové Pece. Povrch je dokonale rovný a proto je vhodná pro rodiny s dětmi.


VYJÍŽĎKY NA KONÍCH

Na koních do přírody – délka jízdy podle přání zákazníka, nejčastěji hodinová. Můžete se svézt na koních plemena Hafl ing, které má velmi klidnou povahu a jistý krok a to v kempu U Kukačků, který je od nás vzdálený necelý kilometr.


GOLFOVÁ HŘIŠTĚ

S Šumavou a okolím je také již dlouhou dobu spojen golf jako takový. Nedaleko Horní Plané se nachází několik perfektně upravovaných hřišť, které fungují od jara až do podzimu. V nádherné jihočeské přírodě kousek od Českého Krumlova se nachází golfové hřiště Svachova Lhotka, na Rakouské straně je to golfové hřiště u Národního parku Bavorský les a nedaleko Českých Budějovic velice známé hřiště v Hluboké nad Vltavou.


SPLOUVÁNÍ VLTAVY

Poznávání Národního parku Šumava z hladiny řeky umocní kouzlo krásné přírody. Absolvovat můžete nenáročnou 10-ti kilometrovou trasu Pěkná - Nová Pec. Úsek se splouvá bez omezení. V úseku Soumarský most - Pěkná - zde je počet plavidel omezen, podléhá pravidlům, které se řídí minimální výškou hladiny Vltavy.


PLÁŽ HORNÍ PLANÁ

Je nejkrásnější písečnou pláží na Lipensku. Můžete si zde zapůjčit šlapadla, loďky i kola. Součástí areálu je hřiště pro plážový volejbal, minigolf, petanque a půjčovna kol. K dispozici je sociální zázemí se sprchami a možnost občerstvení.


LYŽOVÁNÍ HOCHFICHT

Lyžařské středisko Hochficht leží na rakouské straně Šumavy, je špičkovým lyžařským střediskem vzdáleným od Horní Plané 39 km. Místní ubytovatelé již řadu let zařazují do své nabídky zimní balíčky, které obsahují např. pětidenní skipas, ubytování s polopenzí a dopravu autobusem přímo do střediska. Posuďte sami - 10 lanovek, přes 20 km uměle zasněžovaných sjezdovek od lehkých po náročné v nadmořské výšce až 1338 m.n.m., a v neposlední řadě dětský Kids park, Snowpark, Boardercross a Eventarena, více info přímo na webu níže.


LYŽOVÁNÍ KRAMOLÍN

Skiareál Lipno - Kramolín leží 899 m n. m. Jedná se o moderní lyžařské středisko zaměřené hlavně pro rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Od Horní Plané je vzdálen 28 km. Hlavní výhody jsou, rychlá přeprava na nových moderních čtyř sedačkových lanovkách, večerní lyžování, lyžařská výuka dětí již od 3 let. Kompletní zázemí pro lyžaře přímo u lanovky (půjčovna, parkoviště, skiservis).


BĚŽECKÉ TRASY SCHÖNEBEN

Schöneben je rozlehlý běžkařský areál s vysokou sněhovou jistotou a téměř každodenní úpravou stop. Nachází se na hranicích s Rakouskem a v okolí Hochfichtu v nadmořské výšce asi 1000 m.n.m. V běžeckém areálu Schöneben Vás čeká 78 km dlouhá síť běžeckých stop pro klasický styl a bruslení.


BRUSLENÍ NA LIPNĚ

Lipenská přehrada pravidelně zamrzá od prosince do března. Bruslení na zamrzlé hladině patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám, které láká tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. V Horní Plané bývá pravidelně udržována bruslařská dráha v délce 10 km.


HORA KLEŤ

Zalesněný vrchol Kleť (1084 m) je nejvyšším bodem Blanského lesa. Na vrcholu se nachází hvězdárna, televizní vysílač (170 m), horská chata a kamenná Josefova rozhledna, kterou nechal postavit Kníže Josef Jan Nepomuk ze Schwarzenberku v roce 1825. Rozhledna je 18 m vysoká a za příznivých podmínek se z ní otevře nádherný panoramatický pohled na část Šumavy, Budějovicko, Novohradské hory, jadernou elektrárnu Temelín a pokud je opravdu jasné počasí je vidět i panoráma Alp.


LIPENSKÉ JEZERO

Lipno - Lipenská přehrada je vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952–1959. Rozlohou je největší přehradou na území Česka. Lipno je významnou lokalitou pro rekreační pobyt u vody a sportovní rybolov. Na jaře nabízí bohaté možnosti rybaření a pěší turistiky. Rybaření je s Jihočeským regionem spojeno již od nepaměti. I k přehradě Lipno se každoročně sjíždí mnoho českých i rakouských rybářů a nezřídka kdy se jim podaří chytit opravdu kapitální úlovek.


BOUBÍNSKÝ PRALES

Již v roce 1858 byl Boubínský prales vyhlášen chráněným územím a je tak třetí nejstarší českou přírodní rezervací. V minulosti býval prales hojně navštěvovaným místem. Každoročně si sem našlo cestu více než sto tisíc návštěvníků.


PLEŠNÉ JEZERO

Plešné jezero patří k nejnavštěvovanějším místům Šumavy. Morénová hráz je vysoká 30–40 m, kamenné moře sestupuje až 150 m pod jezero. Ledovcový kotel (kar) je zahlouben do severovýchodního svahu nejvyšší hory na české straně Šumavy Plechého.


HOCHFICHT

Oblast v okolí přehrady Lipno je důležitým tusiristickým cílem i v zimě. Kromě nádherné zasněžené přírody zde turisté objevují i výborné sjezdovky a běžecké tratě. Co se týče lyžování Lipno toho nabízí opravdu hodně.


MEDVĚDÍ STEZKA

Medvědí stezka je významná turistická značená trasa na Šumavě. Je dlouhá 14 km a jejími krajními body jsou Ovesná a Černý Kříž. Má žluté značení a číslo 6375.


MOLDAUBLICK

Moldaublick je rozhledna postavená v roce 1968 v Rakousku na hoře Sulzberg (1045 m.n.m.). Z rozhledny je krásný pohled na Horní Planou, Černou v Pošumaví, Smrčinu. Na Moldaublick se dostanete nejlépe převozem z Horní Plané.


STOŽECKÁ KAPLE

Stožecká kaple - Kaple Panny Marie - dřevěná poutní kaple vznikla v roce 1791 pod zaniklým hradem, kvůli léčivým účinkům místního pramene a zázračnému obrazu Panny Marie byla vyhledávána poutníky z Čech i nedalekých Bavor


VÍTKŮV KÁMEN

Vítkův kámen je zřícenina gotického hradu ležící na stejnojmenném vrcholu Vítkův kámen na pravém břehu Lipenské přehrady, nad vesničkou Svatý Tomáš. Je nejvýše položenou zříceninou v Česku a to 1035 m.Resort Orsino disponuje 41 pokoji s celkovou kapacitou 103 lůžek. Pokoje jsou moderně zařízené, světlé a skýtají pohodlí a příjemné zázemí pro Váš spokojený pobyt. Snídaně či polopenze jsou zajištěny v restauraci, která slouží pouze klientům hotelu.

Adresa

ORSINO RESORT
Volarská 167
382 26 Horní Planá

Management

Monika Kurková, ředitel
kurkova@resortorsino.cz

Rezervace

Tel: +420 381 001 700
rezervace@orsino.cz
Číslo účtu: 35-8090340207/0100

Created 2020 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.

Resort Orsino v Černé v Pošumaví hodnocení