Okolí na zimu

LYŽOVÁNÍ HOCHFICHT

Lyžařské středisko Hochficht leží na rakouské straně Šumavy, je špičkovým lyžařským střediskem vzdáleným od Horní Plané 39 km. Místní ubytovatelé již řadu let zařazují do své nabídky zimní balíčky, které obsahují např. pětidenní skipas, ubytování s polopenzí a dopravu autobusem přímo do střediska. Posuďte sami - 10 lanovek, přes 20 km uměle zasněžovaných sjezdovek od lehkých po náročné v nadmořské výšce až 1338 m.n.m., a v neposlední řadě dětský Kids park, Snowpark, Boardercross a Eventarena, více info přímo na webu níže.


LYŽOVÁNÍ KRAMOLÍN

Skiareál Lipno - Kramolín leží 899 m n. m. Jedná se o moderní lyžařské středisko zaměřené hlavně pro rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Od Horní Plané je vzdálen 28 km. Hlavní výhody jsou, rychlá přeprava na nových moderních čtyř sedačkových lanovkách, večerní lyžování, lyžařská výuka dětí již od 3 let. Kompletní zázemí pro lyžaře přímo u lanovky (půjčovna, parkoviště, skiservis).


BĚŽECKÉ TRASY SCHÖNEBEN

Schöneben je rozlehlý běžkařský areál s vysokou sněhovou jistotou a téměř každodenní úpravou stop. Nachází se na hranicích s Rakouskem a v okolí Hochfichtu v nadmořské výšce asi 1000 m.n.m. V běžeckém areálu Schöneben Vás čeká 78 km dlouhá síť běžeckých stop pro klasický styl a bruslení.


BRUSLENÍ NA LIPNĚ

Lipenská přehrada pravidelně zamrzá od prosince do března. Bruslení na zamrzlé hladině patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám, které láká tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. V Horní Plané bývá pravidelně udržována bruslařská dráha v délce 10 km.


HORA KLEŤ

Zalesněný vrchol Kleť (1084 m) je nejvyšším bodem Blanského lesa. Na vrcholu se nachází hvězdárna, televizní vysílač (170 m), horská chata a kamenná Josefova rozhledna, kterou nechal postavit Kníže Josef Jan Nepomuk ze Schwarzenberku v roce 1825. Rozhledna je 18 m vysoká a za příznivých podmínek se z ní otevře nádherný panoramatický pohled na část Šumavy, Budějovicko, Novohradské hory, jadernou elektrárnu Temelín a pokud je opravdu jasné počasí je vidět i panoráma Alp.


HOCHFICHT

Oblast v okolí přehrady Lipno je důležitým tusiristickým cílem i v zimě. Kromě nádherné zasněžené přírody zde turisté objevují i výborné sjezdovky a běžecké tratě. Co se týče lyžování Lipno toho nabízí opravdu hodně.Resort Orsino disponuje 42 pokoji s celkovou kapacitou 106 lůžek. Pokoje jsou moderně zařízené, světlé a skýtají pohodlí a příjemné zázemí pro Váš spokojený pobyt. Snídaně či polopenze jsou zajištěny v restauraci, která slouží pouze klientům hotelu.

Adresa

ORSINO RESORT
Volarská 167
382 26 Horní Planá

Management

Monika Kurková, director
kurkova@resortorsino.cz

Rezervace

Tel: +420 381 001 700
rezervace@orsino.cz
Číslo účtu: 35-8090340207/0100

Created 2020 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.

Resort Orsino v Černé v Pošumaví hodnocení